-14%

1000 ден

На залиха

EDGAR SHOPPER GIN 1L

  • Едгар Шопер е лондонски сув премиум џин симбол на големата англиска традиција на дестилирање.
  • Едгар Шопер е направен со посветеност и занаетчиско искуство строго следејќи го методот „London Dry“, кој дестилира само природни екстракти без додавање на ароми.
  • Се карактеризира со присуство на пет ботанички состојки: смрека, коријандер, ангелика, лимон и кубе пиперка.
  • Џин со карактер, со класичен, одлучувачки и избалансиран вкус, во кој нотата на смрека излегува јасно без да преовладува, оставајќи пријатна балсамична упорност на непцето.
  • Благодарение на сувиот, но мек вкус, Edgar Sopper е исклучително разновиден џин во мешање, идеален и за класични и за поиновативни коктели.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “EDGAR SHOPPER GIN 1L”