-10%

840 ден

На залиха

BICKENS PINK GIN 0.7L

Bickens Pink Grapefruit е модерен џин со вкус кој ја спојува свежината на стандардниот дестилат и финиот вкус на грејпфрутот за да го опише пријателскиот вкус, совршен за класичниот џин и тоник. Групацијата Campari го гарантира квалитетот на џинот и ароматичната чистота на овој џин, предводени од цитрусни тонови. Вкусовите достигнуваат и слатки, кисели и горчливи регистри, сè е многу добро дозирано и избалансирано, така што вкусот е чиста хармонија. Така, грејпфрутот Bickens Pink е идеален со тоник вода или во која било друга ароматична мешавина, што му дава дополнителна експресивност.

Забелешки за дегустација:

Мирис: Дискретен букет, во кој доминира цитрусната свежина на грејпфрутот.

Вкус: Свежи, овошни ароми, кои откриваат акценти на смрека, грејпфрут и лимон.

Финиш: Ароматичен, свеж.

Боја: Бледо розова.

Алкохол: 40%

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BICKENS PINK GIN 0.7L”