TAMNAVULIN SHERRY CASK WHISKY 0.7L

2050 ден

TAMNAVULIN SHERRY CASK WHISKY 0.7L

Овој единечен слад Speyside е созреан во комбинација од американски дабови буриња и разновидни буриња шери. Ова е овошно, богато виски со арома на суво грозје, портокал и ванила. Непцето нуди ноти на сушено овошје, топли зачини и богата карамела.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “TAMNAVULIN SHERRY CASK WHISKY 0.7L”