1390 ден

На залиха

SOUTHERN COMFORT 1L

Светски познатиот ликер, Southern Comfort, се прави со инфузија на вкусови на овошје, зачини и виски, вклучувајќи праска, цитрус и портокал за да го обезбеди препознатливиот оригинален вкус на традиционалниот американски дух, овозможувајќи му да биде омилен на сите.

Содржина на алкохол: 35%

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “SOUTHERN COMFORT 1L”