SINGLETON 12Years WHISKY 0.7L

2990 ден

Нето: 700мл.

 

Нема на залиха

SINGLETON 12Years WHISKY 0.7L

The Singleton е перфектно балансирани сингл малт скоч виски, произведени да бидат лесни и деликатни со слоеви од различни вкусови за да понудат виски кое ќе биде уживање за сите.

The Singleton 12 year old има перфектно балансиран и мазен вкус, со ноти на печени јаболка,ореви и кафеав шеќер.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “SINGLETON 12Years WHISKY 0.7L”