5780 ден

  • Нето: 700мл
  • Aлкохол: 43%

Нема на залиха

Извонреден и комплексен. Мирис на овошје и лут, морска сол, грозје, портокали и чад.

Најексплозивен член на OBAN портфолиото. Нежен малт, деликатен но, истовремено богат со овошен вкус.Слатко јамајканско кафе и даб

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “OBAN 0.7L”