2390 ден

  • Нето: 700мл
  • Алкохол: 40%

На залиха

Jameson Black Barrel е едно од најнаградуваните виски од палетата Џејмсон.

Уникатен е поради созревањето во буриња со бурбон  што дава интензивна арома на виски и изобилство на јаткасти ноти со нијанси на ванила и шери кои продолжуваат со долготраен вкус.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “JAMESON BLACK BARREL 0.7L”