16890 ден

  • Нето: 700 мл.
  • Алкохол: 47%

Комбинирајќи уникатни и ретки елементи и обвиткан во мистерија, Signet е кулминација на долгогодишното искуство на Glenmorangie. Мешавина од најстарите вискии на брендот – дестилирани пред повеќе од 30 години.

Ова е без сомнение најлуксузното виски.

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “GLENMORANGIE SIGNET 0.7L”
Категорија