GLENMORANGIE 18Years Single Malt 0.7L

8530 ден

Нема на залиха

GLENMORANGIE 18Years Single Malt 0.7L

Совршено избалансирано виски! Glenmorangie 18 years е уникатно шкотско виски со еден слад со финес и живост. Комплексните техники на созревање во екс-бурбон и шпански шери буриња Олоросо обезбедуваат извонреден опсег на вкусови.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “GLENMORANGIE 18Years Single Malt 0.7L”