GLEN MORAY 12Y SINGLE MALT WHISKY 0.7L

1990 ден

GLEN MORAY 12Y SINGLE MALT WHISKY 0.7L

Глен Мореј е познат по своите одлични виски со вредност за парите. 12-годишното издание од оваа дестилерија Speyside е лесно со ноти на летни овошја, тофи од ванила и свежи билки.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “GLEN MORAY 12Y SINGLE MALT WHISKY 0.7L”