GLEN GRANT SINGLE MALT WHISKY 0.7L

1620 ден

GLEN GRANT SINGLE MALT WHISKY 0.7L

Glen Grant  е мазно, лесно скоч виски со еден слад. Созрева во комбинација од американски дабови буриња и буриња со шери, давајќи му мазен избалансиран профил на вкус.

Забелешки за дегустација:

Нос: Свеж и овошен со ноти на зелено јаболко, круша и лимон, проследени со ноти на ванила и мед.

Непце: Лесно и кремасто со вкус на јаболко, круша и допир на кајсија. Исто така, постојат некои нежни зачини и суптилна напнатост.

Финиш: со средна должина со слатка и зачинета завршница.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “GLEN GRANT SINGLE MALT WHISKY 0.7L”