-9%

HAVANA CLUB 7YEARS RUM 0.7L

1440 ден

На залиха

HAVANA CLUB 7YEARS RUM 0.7L

Havana Club Anejo 7-годишниот рум е многу разновиден. Направен за пиење, може да се ужива на чист и е идеален за вашите коктели. Овој темен рум, созреан во екс-бурбонски буриња, ги прикажува богатите природни вкусови на Куба. Духот ги открива вкусовите на кубанскиот тероар: ароматичен тутун, слатко тропско овошје, меласа, зачини и ванила.

Havana Club 7 го отелотворува кубанскиот стил на рум, со неговата леснотија и свежина во комбинација со сложеноста и елеганцијата што доаѓа од природното тропско стареење. Секој рум од Havana Club поминува низ посебен процес на стареење за да ги ослободи оптималните вкусови за одредени коктели или едноставно за пиење.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “HAVANA CLUB 7YEARS RUM 0.7L”