MONIN BLUE CURACAO LIQUEUR 0.7L

1050 ден

На залиха

MONIN BLUE CURACAO LIQUEUR 0.7L

Ликер со 20% алкохол

Забелешки за дегустација:

Ликерот Monin Blue Curacao има непогрешливи цитрусни ноти. Мирисот на кора од портокал е особено впечатлив. Елегантниот и пријатен вкус на портокал ветува сладок, но и горчлив финиш.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “MONIN BLUE CURACAO LIQUEUR 0.7L”