1120 ден

DISARONO 0.7L

28% алкохол

На залиха

DISARONNO 0.7L

Disaranno ги доловува сетилата со својата килибарна боја, богата арома и неспоредлив вкус што го направи омилен италијански ликер во светот.
Disaranno е ароматизиран со комбинација на билки и зачини кои потоа се натопени во масло од семки од кајсија. Финалниот производ е прекрасно богат и нежен.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “DISARONNO 0.7L”