-9%

COURVOISIER V.S. COGNAC 0.7L

2090 ден

COURVOISIER V.S. COGNAC 0.7L

На залиха

COURVOISIER V.S. COGNAC 0.7L

Коњакот со карактеристичен овошен вкус нуди букет пролетни цвеќиња и зрели плодови. Богатата арома го подобрува балансот помеѓу дабот и карактерот на младиот коњак. На крајот, вкусот е краток, но интензивен.

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “COURVOISIER V.S. COGNAC 0.7L”