-7%

1390 ден

На залиха

WHITE RIDGE GIN 0.5L

White Ridge Gin – е првиот производ на дестилеријата „Галичник Спирит Лаб“ добитник на златен медал во Лондон за 2024 година “World Drink Awards”. Тоа што ни беше основната идеја да понудиме на пазарот на крафт алкохолните пијалоци во Европа пијалок кој ќе биде совршено избалансиран меѓу уникатноста на регионот на планината Бистра, Галичник и генералната традиција на премиум квалитет која ја нуди македонското поднебје во креирање на алкохолни пијалоци – веќе ја остваривме!

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “WHITE RIDGE GIN 0.5L”