JAMESON CASKMATES STOUT 0.7L

1890 ден

  • Нето: 700мл
  • Алкохол: 40%

На залиха

JAMESON CASKMATES STOUT EDITION 0.7L

Вискито Jameson Caskmates Stout има срдечна арома на кафе, какао и свеж јачмен, што доведува до вкус исполнет со мед, крем од ванила и благ вкус на хмељ. Финишот е богат и мазен, со изразени ноти на карамел, карамела и горчливо чоколадо.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “JAMESON CASKMATES STOUT 0.7L”