WHISKEY LAGAVULIN 0.7L

5,840 ден

  • Шкотско Виски
  • Нето: 700 мл.
  • Алкохол: 43%

Нема на залиха

Lagavulin 16 години  двојно зреен во посебни буриња за интензивен, благост од суво грозје комбиниран со моќни чадливи ноти со цел да се креира богат и моќен вкус на синг малт.

Вкус: сладок, чист малт, чад кој ја исполнува цела уста, кафе, ванила. Завршеток: неверојатно долг, овошен, долготраен даб.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “WHISKEY LAGAVULIN 0.7L”