-8%

VENEC SINGLE BLOCK SHIRAZ 0.75L

490 ден

  • Нето: 750 мл.

На залиха

Суво црвено вино добиено од сортата Шираз од сопствени насади на винаријата во месноста викана Аѓупка. Се одликува со интензивно темно црвена боја и ароми на темјанушки, капини и ситнозрнесто црвено овошје. Елегантно вино со полно тело, кадифени и раскошни танини и долг послевкус со зачински тонови на сладунец и каранфилче.

Боја

Црвено

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Сира

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “VENEC SINGLE BLOCK SHIRAZ 0.75L”
Категории , ,