-8%

VENEC SINGLE BLOCK PROKUPEC 0.75L

490 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 12,5%

На залиха

Суво вино добиено од сортата Прокупец од сопствени насади на винаријата во месноста викана Соколче кои се наоѓаат на 200 метри надморска висина. Се одликуваат со интензивна виолетова боја и ароми на вишна и модра слива. Овошно и елегантно вино со средно тело и припитомени танини, кое изобилува во вкусови на цреша и какао, надополнето со пријатна киселина и долг послевкус.

Вино Брендови
Боја

Црвено

Сорта на Грозје

Прокупец

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “VENEC SINGLE BLOCK PROKUPEC 0.75L”
Категории , ,