-8%

VENEC DISAN VALLEY PINOT GRIGIO 0.75L

369 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 13%

На залиха

Суво бело вино добиено од сортата Пино Гриџо од сопствени насади на винаријата кои се наоѓаат во месноста викана Соколче. Се одликуват со сламесто бела боја со зелени нијанси. Изобилува со ароми на млади праски и зелени јаболка со дополнителни цитрусни ноти. Вкусот е полн со пријатна свежина, хармонична киселина, а послевкусот е долг со зачински поттонови на бел бибер.

Вино Брендови
Боја

Бело

Сорта на Грозје

Пино Гриџо

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “VENEC DISAN VALLEY PINOT GRIGIO 0.75L”
Категории , ,