-5%

VENEC CHARDONNAY SINGLE BLOCK 0.75L

449 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 13%

На залиха

Суво бело вино добиено од сортата Шардоне од сопствени насади на винаријата кои се наоѓаат во месноста викана Муратов Дол. Се одликува со изразено кристално жолта боја, ароми на тропско овошје, свеж ананас и банана. Вино со полн вкус и пријатна свежина со зачински тонови на кора од цитрусно овошје.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Шардоне

Боја

Бело

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “VENEC CHARDONNAY SINGLE BLOCK 0.75L”
Категории , ,