BOVIN TRAMINEC LATE HARVEST 2019 0.375L

499 ден

  • Нето: 375 мл.
  • Вид: слатко бело вино,
  • Вински регион: Вински регион Тиквеш,
  • Препорачана температура: 6ºC – 8ºC,
  • Сорти од грозје: 100% Траминец.

Нема на залиха

Квалитетно слатко бело вино направено од сортата Траминец од селектирани гроздови на доцна берба. Вкусот е полн со мирис на цвет на роза и арома на зрела дуња.

Виното се служи на температура од 6-8ºC.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Траминец

Боја

Бело

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BOVIN TRAMINEC LATE HARVEST 2019 0.375L”
Категории ,