-9%

TIKVEŠ WINERY T’GA ZA JUG BAG in BOX 3L

670 ден

  • Тиквеш Т’ГА ЗА ЈУГ 3литри
  • Бег ин Бокс пакување од 3л

Нема на залиха

Полусуво црвено вино, со темно-црвена боја направено од сортата Вранец. Мирисот на ова вино открива ароми на црвени овошја, а на непцето може да почувствувате вкус на црна рибизла, малини, капини и суво грозје. Ова вино има полно тело, како и пријатен и сладок вкус што трае. Виното добро се комбинира со храна на скара, дивеч и полномасни сирења, а се служи на температура од 16°C до 18°C.

Боја

Црвено

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Вранец

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “TIKVEŠ WINERY T’GA ZA JUG BAG in BOX 3L”
Категории , ,