TIKVEŠ SAUVIGNON BLANC SPECIAL SELECTION 0.75L

540 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 13%

Нема на залиха

Суво бело вино со бледа лимон-жолта со зеленикава рефлексија, свеж мирис на билки, надополнет со ароми на манго и на цитрон. Виното има лесно тело, но полно со жар. Виното е идеална комбинација со морска храна, пилешко и разни видови лесни предјадења, а се служи на температура од 10°C до 12˚C.

Боја

Бело

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Совињон, бланк

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “TIKVEŠ SAUVIGNON BLANC SPECIAL SELECTION 0.75L”
Категории ,