SKOVIN SCUPI ZOLTA 1L

575 ден

  • Нето: 1 литар
  • Алкохол: 40%

Жолта ракија е специјална купажа на одлежани дестилати произведени од неароматни локални сорти на грозје. Ракија со златно жолта боја. Богато буке со комплексна и добро балансирана арома, ноти на сушени плодови, цимет, ванила и темно чоколадо. Вкусот е кремав, сочен со доминација на слатки зачини, сушени плодови, ванила и темно чоколадо.

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “SKOVIN SCUPI ZOLTA 1L”