SKOVIN TRAMINEC 0.75L

249 ден

  • Нето : 750мл

Нема на залиха

Суво бело вино со буке на овошни и цветни ароми, како и хербални мириси. Се служи на температура од 8-12°C, како аперитив, со јадења од бело месо и риба, како и со десерти.

Боја

Бело

Сорта на Грозје

Траминец

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “SKOVIN TRAMINEC 0.75L”
Категории ,