SKOVIN SYRAH-KABERNET 0.75L

399 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 13%

Квалитетно суво црвено вино, куве од сортите Сира и Каберне Совињон. Овие две благородни сорти на грозје одгледани на јужните падини на Водно даваат вино со единствен стил. Структурата на Каберне Совињон и богатството на овошната и зачинската арома на Сира, го прават ова вино исклучително богато, полно, питко, привлечно и вистинско искушение за усните.

СЕРВИРАЊЕ:
Се служи на температура од 16-18 °C, со говедско месо, јагнешко месо и патка.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Каберне Совињон, Сира

Боја

Црвено

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “SKOVIN SYRAH-KABERNET 0.75L”
Категории ,