SKOVIN SYRAH-CABERNET BARRIQUE 0.75L

899 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 13%

Шираз-Каберне Барик е суво црвено вино со рубин-црвена боја. Се одликува со буке од зрели плодови и зачини испреплетени со ароми на ванила и темно чоколадо. Има структурно тело од меки танини и моќен завршеток со изразени дрвенести ароми.
Застапени сорти: 50% Сира и 50% Каберне Совињон

СЕРВИРАЊЕ:
Се служи на температура од 16-18 ° C, со говедско месо, јагнешко месо и патка.

Вино Брендови
Боја

Црвено

Сорта на Грозје

Каберне Совињон, Сира

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “SKOVIN SYRAH-CABERNET BARRIQUE 0.75L”
Категории ,