SKOVIN SCUPI CUVÉE 0.75L

799 ден

  • Нето:0.75 литри
  • Алкохол: 13%
  • Премиум Вино

Врвно суво црвено вино добиено од сортите Сира, Каберне Совињон и Вранец, сопствена берба од микролокалитетот Четири Патишта. Мешавината на овие три благородни сорти грозје го прави ова вино богато и префинето, со прекрасен избор на овошни ароми. Се служи на температура 18-20°С со широк избор на јадења и кулинарски искуства.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Вранец, Каберне Совињон, Сира

Боја

Црвено

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “SKOVIN SCUPI CUVÉE 0.75L”
Категории ,