SKOVIN SANGIOVESE PREMIUM 0.75L

779 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 13%

Санџовезе е вино добиено од истоимената италијанска сорта грозје. Се одликува со рубин црвена боја, проткаена со виолетови нијанси. Има изразито овошен мирис на црна рибизла, капина и боровинки. На вкус е полно и добро избалансирано. Ги поседува истите ароми како и на мирис на темно зрнесто овошје.

Боја

Црвено

Сорта на Грозје

Санџовезе

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “SKOVIN SANGIOVESE PREMIUM 0.75L”
Категории ,