SKOVIN ROSE 0.75L

249 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 14%

Нема на залиха

Суво розе вино од сортата Каберне Совињон. Мирисот е овошен, со ароми на малина и јагода. На вкус виното е овошно, свежо и хармонично, со извесна слаткаста арома.

СЕРВИРАЊЕ:
Може да се сервира со летни салати, морски плодови, месо, различни видови сирење и тестенини.
Најдобро e кога се лади на температура од 10ºC до 12ºC.

Боја

Розе

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “SKOVIN ROSE 0.75L”
Категории ,