SKOVIN ROSA CANINA 0.75L

329 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 13,5%

На залиха

Суво розе вино со кристална бистрина и изразена розева нијанса. Има дискретни мискатни ароми и мирис на јагода и роза. Виното е полно, избалансирано, харминично и питко.

СЕРВИРАЊЕ:
Може да се сервира со летни салати, морски плодови, месо, различни видови сирење и тестенини.
Најдобро e кога се служи ладно на температура од 10 ° C до 12 °C.

Боја

Розе

Сорта на Грозје

Мускат, Хамбург

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “SKOVIN ROSA CANINA 0.75L”
Категории ,