SKOVIN RAKIJA MARKOV MANASTIR 0.5L

489 ден

  • Нето: 500 мл.
  • Алкохол: 45%

Марков Манастир е Ракија произведена од грозје одгледувано на сопствени лозја, внимателно избрано, ферментирано и дестилирано. Дестилатот е чист, изразувајќи ароми на грозје, ванила, кокос и цимет од дабот. Нашата одлична врвна ракија Марков Манастир е со бледа килибар боја, има карактеристична арома на ванила и кокос. Финишот има арома на шеќер во прав и кремаст вкус кој трае долго на задниот дел на непцето. Убава мрсна текстура кога се сервира студена со мраз.

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “SKOVIN RAKIJA MARKOV MANASTIR 0.5L”