SKOVIN PINOT NOIR PREMIUM 0.75L

769 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 13,5%

Виното Пино Ноар е со сјајна, жива, светлоцрвена боја, во која е присутен спектар на црвени нијанси од светлорубин до нежни портокалови нијанси. На мирис превладуваат овошните ароми на вишна, малина, црвена рибизла. На вкус ова вино е лесно, харминично, свежо, но истовремено и богато со екстракт. Аромите кои се чувствуваат на мирис го следат вкусот, што го прави ова вино да биде комплетно.

 

Вино Брендови
Боја

Црвено

Сорта на Грозје

Пино ноар

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “SKOVIN PINOT NOIR PREMIUM 0.75L”
Категории ,