-13%

SKOVIN KRATOSIJA PREMIUM 0.75L

639 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 12,7%

На залиха

Виното се одликува со темна, скоро непроѕирна, рубинова црвена боја, проткаена со виолетови нијанси. Мирисните ароми се ароми на презреана вишна, на џем од сливи и зрело бобесто овошје. Вкусот е многу комплексен. На почетокот доминираат овошните ароми. Се препорачува да се конзурмира со богати јадења од месо. Ова трпезно вино е одлична комбинација со традиционалните македонски јадења како турлитава, јанија, сарма. Се служи на температура од 16 до 20°C.

Боја

Црвено

Сорта на Грозје

Кратошија

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “SKOVIN KRATOSIJA PREMIUM 0.75L”
Категории , ,