SKOVIN KALE 0.75L

329 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 13%

Нема на залиха

Квалитетно суво црвено вино, куве од сортите Вранец, Каберне Совињон и Мерло. Се одлува со интензивна црвена боја и комплексни ароми, избалансиран вкус на овошје и минерални ноти и долготраен вкус.

СЕРВИРАЊЕ:
Се служи на собна температура со силно месо печено свинско, телешко и пушено месо.

Боја

Црвено

Сорта на Грозје

Вранец, Каберне Совињон, Мерло

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “SKOVIN KALE 0.75L”
Категории ,