SKOVIN CUVÉE SELECTION BARRIQUE 0.75L

899 ден

  • Нето: 750 мл.
    Алкохол: 13,5%

Куве Селекшн Барик е суво црвено вино куве од сортите Вранец 30%, Сира 20%, Каберне Совињон 20%, Мерло 20% и Санџовезе 10%. Се одликува со буке од зрели плодови и зачини испреплетени со ароми на ванила и темно чоколадо. Има рубин црвена боја, структурно тело од меки танини и моќен завршеток со изразени дрвенести ароми.

Боја

Црвено

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Вранец, Каберне Совињон, Мерло, Санџовезе, Сира

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “SKOVIN CUVÉE SELECTION BARRIQUE 0.75L”
Категории ,