LAZAR SAUVIGNON BLANC 2020 0.75

619 ден

  • Арома:
    • егзотично овошје,
    • цитрусни ароми,
    • цвет од праска.
  • Алкохол: 14%

Нема на залиха

LAZAR SAUVIGNON BLANC 2020 0.75

Боја

Бело

Сорта на Грозје

Совињон бланк

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “LAZAR SAUVIGNON BLANC 2020 0.75”