NIEDEREGGER MARZIPAN-HERZEN 50g

499 ден

NIEDEREGGER MARZIPAN-HERZEN 50g

Нема на залиха

NIEDEREGGER MARZIPAN-HERZEN 50g

4 индивидуално завиткани срца од темно чоколадо со фил од марципан

Одличен начин да покажете малку љубов и почит кон оние кои Ви значат.

Овие срца од марципан од Niederegger се прекрасно изненадување.

Вкусните пралини се направени од сочен, мек марципан и се прекриени со слој темно чоколадо.

Атрактивното пакување го прави овој специјалитет совршен подарок за посебна пригода. Кутијата содржи 4 поединечно завиткани парчиња.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “NIEDEREGGER MARZIPAN-HERZEN 50g”
Категории ,