NIEDEREGGER MARZ-HERZEN 5ST/BTL 62,5g

599 ден

NIEDEREGGER MARZ-HERZEN 5ST/BTL 62,5g

На залиха

NIEDEREGGER MARZ-HERZEN 5ST/BTL 62,5g

Поединечно завиткани  срца од темно чоколадо со фил од марципан. Марципан – пралини со фил од темно чоколадо, 74% марципан направен со љубов.  Срцата од марципан Niederegger се наменети за прекрасни изненадувања, исклучително вкусни, изработени се од сочен, мек марципан и се покриени со слој темно чоколадо. Благодарение на атрактивната подарок машничка и прекрасната честитка во форма на срце, овој специјалитет е совршен како подарок за посебна пригода или едноставно како знак за благодарност.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “NIEDEREGGER MARZ-HERZEN 5ST/BTL 62,5g”
Категории ,