KARTAL WINERY VRANEC BARRIQUE 2015 0.75L

990 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 15,2%

На залиха

 Многу темно црвена, скоро црна мистична боја со повикувачки пурпурни нијанси.. интензивно и богато буке од овошно-зачински мириси на сируп од боровници, мелени црвени рибизли и мармалад од шипки елегантно следени од дискретна ванила и црн бибер со благо пецкање на непцата кои пак го најавуваат полното тело и добрата структура со вклопени зрели танини.

Зреено 12 месеци во дабови буриња.

Вранец што инспирира…за посебни моменти!

Се служи на температура од 16 до 18°C.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Вранец

Боја

Црвено

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “KARTAL WINERY VRANEC BARRIQUE 2015 0.75L”