KARTAL WINERY RIESLING 2017 0.75L

319 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 13%

На залиха

100% Рајнски Ризлинг со кристална жолто-зелена боја. Интензивен освежителен мирис на зелено јаболко, цитруси и пролетни цветови.

Се служи на температура од 10 до 120С. Најдобар е во комбинација со лесно бело месо, пилешко месо, риба, морски плодови.

Сорта на Грозје

Ризлинг

Вино Брендови
Боја

Бело

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “KARTAL WINERY RIESLING 2017 0.75L”