-7%

LAZAR GRAND CUVÉE ALLURE 0.75L

679 ден

  • Алкохол: 14%

На залиха

Произведено од специјално селектирани лозја од Тиквешката винска област.
Овие атрактивно вино имаат повеќе структура на примарни и секундарни ароми, доза на минералност, средна киселост, полно тело, добро интегриран алкохол.

Боја

Бело

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Малвазија, Шардоне

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “LAZAR GRAND CUVÉE ALLURE 0.75L”