BOVIN VRANEC LATE HARVEST 2016 0.375L

499 ден

  • Нето: 375 мл.
  • Вид: слатко црвено вино
  • Вински регион: Вински регион Тиквеш
  • Препорачана температура: 8ºC – 10ºC
  • Сорти од грозје: 100% Вранец

Нема на залиха

Квалитетено слатко црвено вино произведено од сортата Вранец од одбраните гроздови на доцната берба. Вкусот е полн и силен, со мирис на цреша. Пожелно е да се служи на температура од 8-10ºC.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Вранец

Боја

Црвено

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BOVIN VRANEC LATE HARVEST 2016 0.375L”
Категории ,