BOVIN PREMIER 2017 0.5L

1,369 ден

  • Нето: 500 мл.
  • Вид: полуслатко црвено вино,
  • Вински регион: Вински регион Тиквеш,
  • Препорачана температура: 10ºC – 12ºC,
  • Сорти од грозје: 50% вранец, 50% каберне совињон.

Нема на залиха

Премиер е уникатно полуслатко вино од Каберне Совињон и Вранец, произведено само од БОВИН. Набавено од сопственото еколошки обработено лозје на ридот, грозјето за Премиер внимателно се бере многу доцна во жетвата. Зрелоста на овошјето (28% шеќер) му дава на ова ексклузивно вино изобилство алкохол и сув екстракт. Премиерот има богата црвена боја и привлечна комплексна арома на суво грозје, грозје и мед. Со целосно и богато чувство на уста, ова специјално вино има вкус на нектар и долготраен вкус на овошје. Сервиран многу лесно разладен, Премиер може да биде свој десерт или како придружба на колачиња или нежно пециво.

Боја

Црвено

Сорта на Грозје

Вранец, Каберне Совињон

Вино Брендови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BOVIN PREMIER 2017 0.5L”
Категории ,