-14%

BOVIN MUSCAT TEMJANIKA 2019 0.75L

490 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Алкохол: 12,5%

На залиха

Грозјето од кое е направена Бовин Мускат Темјаника потекнува од нашите соспствени лозја од локалитетот Лепово Брдо. Комплексна и софистицирана, аромата на БОВИН Мускат Темјаника е многу привлечна и потсетува на многу овошни мириси. Вкусот трае долго и е балансиран со ноти на бозел и јаболка. Мекиот крај го комплетира мазниот вкус.

Се служи разладено на 6-8ºC и се препорачува како придружник и на едноставни десерти и како аперитив со школки или зрело сирење.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Мускат, Темјаника

Боја

Бело

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BOVIN MUSCAT TEMJANIKA 2019 0.75L”
Категории , ,