-6%

BOVIN MERLOT SUPERIOR 2016 0.75L

769 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Вид: суво црвено вино
  • Потекло: супериорно вино со географско потекло
  • Вински регион: Вински регион Тиквеш
  • Препорачана температура: 15ºC – 17ºC
  • Сорти од грозје: 100% Мерло

На залиха

СЕПЕРИОРНО ВИНО МЕРЛОТ е интензивно, со виолетово-црвена боја, со одлична рефлексија. Мек, овошен зачинет мирис на темни бобинки, бибер и мед. Богат, полн, комплексен и долготраен вкус со силно нагласени меки танини. Доцен гроздобер од одбрани лози на југозападните падини на Лепово Брдо.

Се препорачува да се служи со печено телешко месо, македонска тепсија, особено со печени костени, на собна температура од 15-17 ° C.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Мерло

Боја

Црвено

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BOVIN MERLOT SUPERIOR 2016 0.75L”
Категории , ,