BOVIN DISSAN WHITE 0.75L

599 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Вид: суво бело вино
  • Вински регион: Вински регион Тиквеш
  • Препорачана температура: 8ºC – 10ºC
  • Сорти од грозје: 100% Смедеревка

Нема на залиха

BOVIN DISSAN WHITE 0.75L

Дисан Бел од Бовин е бело вино направено од сортата Смедеревка. Вклучува зеленкаста боја и фина кристална рефлексија со висока осветленост и непроѕирност. Нуди прекрасна арома, од зелени јаболки и зелен лимон. Вкусот има иста свежина на почетокот но во позадината е посилен со ароматични ноти на тревки и некои минерали, хармонично балансирани кои се во целосен раскош кога виното е оладено на соодветната температура.

Служете го на температура од 8 -10ºC

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Смедеревка

Боја

Бело

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BOVIN DISSAN WHITE 0.75L”
Категории ,