BOVIN CHARDONNAY BARRIQUE 0.75L

1,090 ден

  • Нето: 750 мл.
  • Вид: БАРИК суво бело вино
  • Вински регион: Вински регион Тиквеш
  • Препорачана температура: 4ºC – 6ºC
  • Сорти од грозје: 100% шардоне

Нема на залиха

BOVIN CHARDONNAY BARRIQUE 0.75L

Шардоне Барик на винарија Бовин е квалитетно суво бело вино, зреено 12 месеци во македонски буриња. Се одликува со бледо-жолта нијанса и со импресивна низа на ароми: путер, тост, ванила и дрво лесно се препознаваат во ова вино. По вкус субтелно и заокружено.

Совршен придружник на трпеза со бели сирења, риба, морски плодови, јагнешко и пилешко. Ова вино е извонредно кога е сервирано на температура од 8-10’C.

Вино Брендови
Сорта на Грозје

Шардоне

Боја

Бело

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “BOVIN CHARDONNAY BARRIQUE 0.75L”
Категории ,